שפוט ביטחוני
עצור ביטחוני
עצור מינהלי
סה"כ
25.8.2014

המוקד להגנת הפרט ורופאים לזכויות אדם בהודעה כנגד הכוונה לגרש את חאלדה ג'ראר, חברת המועצה המחוקקת הפלסטינית, מביתה שברמאללה ליריחו: צו הגירוש מנוגד לאמנת ג'נבה ונועד לחבל במאבקה של ג'ראר למען זכויות אדם

ביום 20.8.2014, בשעה 1:30 לפנות בוקר, פרצו חיילים חמושים לביתה של ג'ראר, והגישו לה צו המורה על גירושה ליריחו לפרק זמן של שישה חודשים. לצו צורפה מפה ובה שורטטו גבולות נפת יריחו, בה תותר שהייתה. ישראל טוענת, בהתבסס על חומר חסוי, כי ג'ראר מהווה "איום על ביטחון האיזור". היא נצטוותה לעזוב את ביתה ברמאללה תוך 24 שעות. ג'ראר סירבה לחתום על הצו והודיעה שאין בכוונתה לציית לו.

ג'ראר היא חברת המועצה המחוקקת הפלסטינית מאז 2006. היא מכהנת גם כנציגת הרשות הפלסטינית במועצת אירופה וכראש הוועדה לענייני אסירים במועצה המחוקקת. ג'ראר היא פעילת זכויות אדם בולטת מזה שנים רבות, ושימשה, בין היתר, כמנהלת הארגון הפלסטיני א-דמיר, העוסק בזכויות אסירים. היא עבדה בעבר באונר"א ופעלה לקידום מעמד האישה הפלסטינית.

לא זו בלבד שהצו הצבאי המורה על גירושה של ג'ראר מהווה הפרה חמורה של אמנת ג'נבה, הוא אינו אלא אמצעי שרירותי בידי הכיבוש הישראלי לדיכוי והשתקה של אחד הקולות הצלולים והברורים ביותר במאבק למען חירות וזכויות אדם.

mail@hamoked.org.il (02) 627 1698 (02) 627 6317

red-id | רד אינטראקטיב